fotel uszak czerwony
Kategorie:

Fotele uszaki i ich ogromna popularność

Nie ma chyba na świecie modelu mebla, który zaliczyłby tak szybki wzrost popularności i tak długo utrzymywałby się na szczycie, jak fotel uszak. Wystarczy spojrzeć na oferty sklepów meblowych, by przekonać się, jak bardzo popularny jest to model. I chociaż w sklepach znaleźć można najróżniejsze wariacje na jego temat, to jednak klasyczny fotel uszak – masywny, głęboki, wygodny oraz utrzymany w nasyconym, głębokim kolorze, wciąż pozostaje najbardziej popularnym wyborem. W czym tkwi jego ogromna popularność? Co sprawiło, że szturmem wdarł się na salony i tam już pozostał?

Fotele uszaki i ich historia

Jeśli chodzi o pierwsze modele tego typu mebli, to ich powstanie datowane jest na ponad czterysta lat wstecz. Ciężko jest jednoznacznie orzec, kto wymyślił fotele uszaki. Historycy sprzeczają się, czy miejscem ich powstania jest Anglia, Francja czy też kraje skandynawskie. Niezależnie od tego, jedno pozostaje pewne – tak długa i piękna historia sprawia, że jest to model ponadczasowy i klasyczny, który już od ponad czterech wieków cieszy się zaufaniem ludzi.

Pierwsze modele foteli uszaków przeznaczone były do chłodnych i przestronnych wnętrz, a ich zadaniem była ochrona domowników przed chłodem. To właśnie dlatego są one tak głębokie i komfortowe – dlatego też posiadają charakterystyczne uszy, które miały za zadanie chronić głowę przed przeciągami. Obecnie pełnią one funkcję głównie dekoracyjną.

Fotel uszak z podnóżkiem

Jednym z najpopularniejszych modeli tego typu mebli jest fotel uszak z podnóżkiem. Z reguły wykonany jest z niesamowicie miękkiego, komfortowego materiału, który aż zaprasza, by na nim usiąść. Warto podkreślić fakt, że niektórzy producenci oferują także niestandardowe rodzaje obić, a także wykonywanie indywidualnych projektów, dzięki czemu każdy klient może otrzymać taki fotel, który dokładnie odpowiada jego oczekiwaniom i potrzebom. Fotel z podnóżkiem to mebel, który fantastycznie sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w bibliotece. Zapewnia on stabilne podparcie dla nóg, przez co aż zaprasza do dłuższego wypoczynku. Wysokie podparcie oraz przedłużony zagłówek sprawia, że jest to mebel, który z pewnością przypadnie do gustu osobom wysokim, które w standardowych fotelach zwyczajnie się nie mieszczą. Warto dodać także, że podnóżki mogą służyć jako niezwykle praktyczne miejsce do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów, takich jak gazety, książki czy też piloty od urządzeń RTV.

Fotel uszak bujany

Niesamowicie atrakcyjną propozycją, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom oryginalnych, ale także praktycznych mebli, jest fotel uszak bujany. Łączy on w sobie niesamowicie atrakcyjny design, nasycony kolor, a także – bieguny, które umożliwiają łagodne kołysanie się podczas wypoczynku. Tego typu mebel będzie fantastycznie pasował nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale także tych utrzymanych w tradycyjnym, klasycznym stylu.

Chociaż modele na biegunach nie są jeszcze tak bardzo popularne, to z pewnością bardzo szybko odnajdą swoich wielbicieli i być może niedługo dościgną popularnością klasyczny model fotela uszaka.

Gdzie można kupić fotele uszaki?

Niesłabnąca popularność tego typu foteli sprawiła, że kupić je można praktycznie wszędzie – zarówno w stacjonarnych sklepach meblowych, jak i tych działających w internecie. Bogactwo modeli jest tak ogromne, że każdy klient z łatwością odnajdzie coś dla siebie. Tym, co różni poszczególne modele foteli uszaków, jest cena oraz ich wygląd. Łączy je natomiast jedno – niesamowita wygoda i komfort, jakie oferują.

Fantastyczną wiadomością dla klientów jest fakt, że coraz większa ilość producentów oferuje fotele uszaki produkowane na indywidualne zamówienie. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą, by posiadane przez nich meble były jedyne w swoim rodzaju oraz w stu procentach dopasowane do ich gustu i potrzeb.

Warto mieć na uwadze fakt, że jeśli chodzi o kupno fotela uszaka w internecie, to właśnie tutaj można liczyć na najróżniejsze promocje i wyprzedaże, co pozwala na spore oszczędności oraz kupno wypatrzonego modelu w atrakcyjnej cenie.