pufy w przedpokoju
Kategorie:

Dlaczego pufa do przedpokoju to dobry wybór?

Avatar
Opublikowane przez MonikaG

Pufa jest wyjątkowo wygodnym meblem, który kojarzy się przede wszystkim z salonem. Pufy do salonu często widujemy w sklepach, a jako że w ostatnich latach znów stały się modne, to także trafiamy na nie u znajomych. Ale salon nie jest jedynym miejscem, w którym pufa się sprawdza. Dobrą lokacją na ten mebel jest także przedpokój. Dlaczego warto rozważyć umieszczenie puf w tym pomieszczeniu?

Pufa zamiast krzesła lub ławeczki

Trzeba wziąć pod uwagę to, jak wygodnym meblem jest pufa. Jest to doskonała alternatywa dla krzeseł, stołków, taboretów, a także ławeczek. Choć pufa jest niższa niż tradycyjne meble, nie oznacza to, że jest ona od nich mniej komfortowa. Właśnie dlatego pufy do przedpokoju tak dobrze się sprawdzają w roli siedziska do zakładania i zdejmowania butów.

Prawdą jest, że puf nie posiada oparcia. Ma za to miękkie siedzisko. To zasadnicze różnice między tym typem mebli a krzesłami. Warto  przy tym podkreślić, że w większości przedpokojów krzesło tylko zawadza, zajmując dużo miejsca. Puf takiego problemu nie sprawia. Zawsze można go odstawić ma bok, zwłaszcza że to bardzo mobilny mebel. Łatwo go przenosić z miejsca na miejsce.

Zalety pufy na przedpokój

To jest świetny mebel do przedpokoju. Pufy znakomicie nadają się do tego pomieszczenia. I nic dziwnego, bo mają wiele zalet. Po pierwsze, są niezwykle wygodnym meblem. Mimo że niższe niż klasyczne krzesła, świetnie się na nich siedzi. Bardziej komfortowo można na nich zdjąć lub założyć buty i zawiązać sznurówki.

Ponadto, pufy są meblem dość wytwornym. Wywołują bardzo pozytywne wrażenia i trudno ich nie docenić jako przedmiotu eleganckiego i gustownego. Dobrze wyglądają niezależnie od tego, czy są to pufy gładkie z aksamitu lub innego miękkiego materiału, czy też są to pufy pikowane. Pufy do przedpokoju nie są tu wyjątkiem. To naprawdę estetyczne meble i doskonale odnajdują się zarówno w użytkowej, jak i dekoracyjnej roli. Warto podkreślić ich ogromne zróżnicowanie kolorystyczne. Na rynku jest mnóstwo modeli puf w różnych barwach i stylistyce.

Po trzecie, pufy należą do tych mebli, które nie są drogie. Cena puf jest stosunkowo nieduża. Biorąc pod uwagę ich pozostałe zalety, koszt pufy tym bardziej staje się bardzo atrakcyjny. Niezależnie od tego jaki typ tego mebla wybierzemy, nie zapłacimy za niego dużo.

kobieta na pufie

Jakie pufy do korytarza?

Pufy do przedpokoju możemy podzielić na dwa rodzaje ze względu na sposób wykończenia, a także dwa rodzaje ze względu na konstrukcję. W tym pierwszym wypadku chodzi rzecz jasna o pufy tapicerowane oraz pufy pikowane. Jedne i drugie mogą mieć dodatkowe ozdoby, np. cekiny, pinezki, guziki czy estetyczne obszycia.

Jeśli chodzi o drugi podział, to mamy do czynienia albo z meblem, który wygląda jak typowa pufa. I w zasadzie tym właśnie jest – niskim, małym meblem, na którym można wygodnie przysiąść. Popularne są też jednak pufy skrzynie i pufy ławeczki, na których może usiąść więcej niż jedna osoba. Są zatem idealne, gdy szukamy siedziska do przedpokoju, na którym wygodnie można usiąść przed wyjściem na zewnątrz.

Warto przy okazji podkreślić, że w obu wypadkach mogą to być meble ze schowkiem. Pufa otwierana pozwala schować w środku takie rzeczy jak na przykład szczotka i pasta do butów czy łyżka do butów. To zaś jest jej dodatkowym atutem, który warto wykorzystać. Oczywiście do pufy możemy schować wiele innych przedmiotów, aczkolwiek wyżej wspomniane z pewnością dość naturalnie wpisują się w wyposażenie przedpokoju.

Pufa to naprawdę wartościowy mebel, który pasuje do przedpokoju równie dobrze co do salonu. Zakup pufy do tego miejsca będzie z pewnością ciekawym rozwiązaniem, które warto rozważyć choćby ze względu na ogromną różnorodność modeli tego mebla.