pokój chłopca
Kategorie:

Jakie meble dziecięce dla chłopca warto kupić?

Aranżujesz pokój małego ucznia albo przedszkolaka? Jeżeli szukasz inspiracji, sprawdź, jakie meble dla chłopca warto wybrać, aby jego pokój wyglądał efektownie i stał się doskonałym miejscem do zabawy i nauki!

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju chłopca?

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego zawsze warto pamiętać o tym, że dziecko ma swoje szczególne potrzeby, które przekładają się również na to, z jakich mebli powinno ono korzystać.

W pokoju dziecka, zarówno chłopca, jak i dziewczynki, powinny przede wszystkim znaleźć się meble jak:

  • łóżko
  • biurko
  • krzesło biurkowe
  • meble do przechowywania – szafa, komoda, regał czy półki wiszące

Oczywiście, w przypadku młodszych dzieci można zrezygnować z kupna biurka i krzesła biurkowego, lecz warto pamiętać, że we wnętrzu powinno znaleźć się na nie miejsce, by maluch mógł komfortowo odrabiać zadania domowe, pograć na komputerze czy rysować.

krzesło dla chłopca

Styl mebli dla chłopca

Najczęściej w pokoju chłopców umieszczane są meble o prostych, nowoczesnych formach. Dzięki temu mogą wyglądać świetnie i również posłużyć na wiele lat, ponieważ można bez problemu dodawać do nich różne dekoracje.

Gdy chodzi o kolorystykę, meble, na przykład jak szafa dla chłopca czy biurko, najczęściej kupowane są kolorach jasnych jak biel czy jasne wybarwienia drewna. Dobrym wyborem może być również szafa w kolorze szarości.

Najlepiej unikać mebli z dziecięcymi motywami, ponieważ mogą szybko znudzić się dziecku. Także meble jak łóżko w kształcie samochodu czy szafa przypominająca domek nie są zakupem na lata.

pokój chłopaka

Meble dla chłopca do pokoju w bloku

Gdy pomieszczenie jest niewielkie, wtedy warto zdecydować się na zestaw mebli dla chłopca, który pod kątem wymiarowym będzie do niego pasować. Najlepiej wiec wymierzyć wszystko przed zakupem, by nie okazało się, że jakieś meble nie będą pasowały.

Jeżeli we wnętrzu nie ma miejsca na łóżko, można zdecydować się na rozkładaną sofę albo fotel.

Meble dla chłopca na poddasze

Z kolei wtedy, gdy pokój dziecięcy ma być urządzony na poddaszu, wtedy warto wybrać komplet mebli niskich, które nie będą powodowały problemów z ich ustawieniem we wnętrzu.

Można również zdecydować się na zakupienie mebli na wymiar. To doskonałe rozwiązanie wtedy, gdy zamierzamy ustawić je pod skosem i chcemy w ten sposób w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń.

Oczywiście, przy aranżacji wnętrza nie warto zapominać o najważniejszym – zapytaniu małego lokatora, jak chce urządzić swój pokój!