pokój dziewczynki
Kategorie:

Meble dla dziewczynki – jaki styl mebli warto wybrać do pokoju dziewczęcego?

Avatar
Opublikowane przez MonikaG

Zastanawiasz się nad tym, jakie meble będą pasowały do pokoju dziewczynki? Jest w czym przebierać! Sprawdź, jakie style mebli są najbardziej popularne!

Rustykalne mebelki dla dziewczynki

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się meble dziecięce w stylu rustykalnym.

Charakteryzują się one zastosowaniem drewna albo jego imitacji w kolorze bieli albo w jasnych wybarwieniach oraz przyciągają uwagę ciekawymi detalami, na przykład frezowaniem czy imitacją żaluzji na frontach.

Takie meble będą kapitalnie wyglądały zarówno w pokoju małej dziewczynki, jak i nastolatki, która lubi rustykalny styl, dlatego ich wybór może być zakupem na wiele lat, zwłaszcza wtedy, gdy będą wykonane z trwałego materiału jak drewno.

 

Klasyczne meble drewniane w pokoju dziewczynki

Również świetnym wyborem do pokoju dziewczynki będą meble drewniane w klasycznym stylu.

Te meble można kupić w wielu wariantach, na przykład we wspomnianym już wcześniej wariancie z drewnem dębowym w jego naturalnym wybarwieniu, ale także w kolorze białym.

Klasyczne meble pozwalają na stworzenie eleganckiego pokoiku dziecięcego i powodują, że nabiera on wyjątkowego uroku. Świetnie pasują do niego także inne klasyczne dodatki, na przykład tekstylia w kwiaty lub zdobione koronkami.

 

Nowoczesne meble dla dziewczynki

Nowoczesne meble to zakup na lata i świetnie sprawdzą się także w pokoju dziewczynki. Wtedy najczęściej kupowane są meble w kolorze białym, ale można też wybrać te szarawe lub wybarwieniach drewna, na przykład jak popularny dąb sonoma.

Aby urozmaicić ich wygląd, można też kupić naklejki na meble dla dziewczynki, na przykład z motywami kwiatów czy gwiazdek, które sprawią, że proste meble nabiorą unikatowego charakteru i będą pasowały idealnie do gustu małej lokatorki.

 

Meble w stylu skandynawskim do pokoju dziewczęcego

Gdy zastanawiasz się, jaki zestaw mebli dla dziewczynki wybrać, możesz również zdecydować się na ten w stylu skandynawskim, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wykończone w białym kolorze meble skandynawskie będą doskonałym wyborem dla osób, które chcą nadać wnętrzu nowoczesny, ale przytulny wymiar. Takie mebelki będą też kapitalnym wyborem wtedy, gdy wnętrze jest niewielkie, ponieważ mogą posłużyć do jego optycznego powiększenia.

Oczywiście, nie można zapominać o tym, aby szczegóły związane z aranżacją wnętrza uzgodnić również ze swoją pociechą, która pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej stylu aranżacji.