nowoczesna sypialnia
Kategorie:

Meble sypialniane – do wybrać do niewielkiej sypialni?

Avatar
Opublikowane przez MonikaG

Gdy zamierzasz urządzić sypialnię, lecz we wnętrzu nie ma zbyt wiele miejsca, wtedy warto pomyśleć o tym, jakie meble wybrać. Nie zawsze małe metraże pozostawiają nam duże pole do manewru, dlatego przed udaniem się do sklepu warto zastanowić się nad tym, co wybrać. Oto nasze porady!

Tradycyjne i nowoczesne sypialnie w małych wnętrzach

Gdy sypialnia ma być urządzona w małym pomieszczeniu, wtedy w pierwszym kroku warto zastanowić się nad stylem jej aranżacji. Czy wybrać meble nowoczesne, a może te nawiązujące do tradycji?

Przede wszystkim warto wybrać taki styl aranżacji wnętrza, który będzie odpowiadał naszemu gustowi.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, że tam, gdzie metraż jest niewielki, powinno się również oszczędnie dawkować detale dekoracyjne. Wobec tego stworzenie bogatego buduaru z ogromnym łóżkiem z baldachimem w małym wnętrzu raczej nie da ciekawego efektu.

Doskonałym wyborem mogą być zatem meble nowoczesne, na przykład popularne białe meble do sypialni w stylu skandynawskim czy współczesnym z lakierowanymi frontami. Również można zdecydować się na te w stylu klasycznym z małą liczbą detali, na przykład z lekkimi frezowaniami.

sypialnia na poddaszu

Rozmiar łóżka do małej sypialni – jaki wybrać?

Gdy zamierzamy kupić łóżko do małej sypialni, często pojawia się wtedy pytanie, jaki rozmiar wybrać. O czym pamiętać przy jego zakupie?

Najlepiej zdecydować się na łóżko o wymiarach 140 x 200 cm, które będzie jednocześnie wygodne dla dwóch osób, ale też nie zajmie dużo miejsca. Gdy jednak taka rama jest zbyt duża, wtedy można zdecydować się na łóżko o wymiarach 120 x 200 cm.

Meble do sypialni – szafa wolnostojąca czy zabudowa?

Gdy w sypialni ma być umieszczona szafa ubraniowa, wtedy można zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań, czyli może być to szafa wolnostojąca albo też szafa przeznaczona do zabudowy.

Wykonane z płyt albo drewniane szafy wolnostojące warto wtedy dobrać odpowiednio pod kątem ich wymiarów. Najlepiej szukać modeli, które jak najlepiej wpasują się w dane wnętrze pod kątem jego rozmiarów.

Wygodniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na szafy pod zabudowę, ponieważ firma prowadząca takie usługi może wtedy przygotować szafę dopasowaną do miejsca montażu.

Stoliki nocne w małej sypialni – jakie wybrać?

Aby korzystać wygodniej z łóżka, warto też ustawić przy nim stoliki nocne. Jakie z nich sprawdzą się w niewielkiej sypialni?

Warto szukać niewielkich modeli, które nie zajmują dużo miejsca. Niekoniecznie muszą być to też szafki. Alternatywnie można również wybrać stoliki, a nawet krzesła, które świetnie pasują do wielu aranżacji.