Jak wybrać zestaw wypoczynkowy do małego salonu?
Kategorie:

Meble z funkcją spania – rodzaje i zastosowanie. Kiedy warto je kupić?

Avatar
Opublikowane przez MonikaG

Mogą sprawdzić się nie tylko do oglądania telewizji czy podczas rodzinnych spotkań, ale również do spania – rozkładane meble są obecnie bardzo popularne i na ich zakup decyduje się wiele osób. Co wybrać? Zobacz główne rodzaje mebli wypoczynkowych z funkcją spania i sprawdź, kiedy warto je kupić!

W jakich wnętrzach sprawdzą się meble z funkcją spania?

Meble z funkcją spania dzięki rozkładaniu można bardzo łatwo zamienić ze standardowych mebli wypoczynkowych na łóżko – jednoosobowo albo dwuosobowe.

 

Najczęściej tego typu meble wybierane są do pokojów dziennych, na przykład popularnym zakupem jest kanapa czy narożnik do salonu. Wtedy mogą one na co dzień sprawdzić się do relaksu, natomiast w nocy można łatwo zmienić je w łóżko o dużej powierzchni.

 

Również tego typu meble mogą być wykorzystane do aranżacji pokoju dziecięcego albo pokoju nastolatka. Sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy we wnętrzu nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie pełnowymiarowego łóżka. Za dnia mogą wtedy służyć do zabawy czy relaksu, a w nocy jako łóżko.

 

Ponadto meble z funkcją spania mogą sprawdzić się w innych przestrzeniach, na przykład w gabinecie w domu, by stworzyć w nim dodatkowe miejsce do snu dla gości.

narożnik

Meble z funkcją spania – rodzaje

W sklepach można znaleźć różne rodzaje mebli z funkcją spania. Na co warto się zdecydować? Poniżej znajdziesz najpopularniejsze rodzaje mebli tego typu, które można kupić w polskich sklepach.

 

Narożnik z funkcją spania

Bardzo popularnym wyborem są obecnie małe narożniki z funkcją spania, które kapitalnie nadają się do kawalerek czy małych salonów. Ze względu na niewielkie wymiary tego typu mebli są one świetnym wyborem do ograniczonych przestrzeni.

 

Do wyboru jest wiele ciekawych modeli, na przykład narożniki nowoczesne w szarym kolorze czy też popularne teraz narożniki welurowe, które kapitalnie pasują do wnętrz w stylu glamour.

 

Sofy z funkcją spania

Drugim popularnym meblem z funkcją spania są sofy. Są bardzo wygodne zarówno wtedy, gdy nie są rozłożone, jak i wtedy, gdy są zamienione w łóżko.

 

Warto wybrać dla siebie taki model, który zapewnia wygodne rozkładanie i składanie, aby nie było ono męczące. Wygodna sofa z funkcją spania codziennego może być też eleganckim dopełnieniem wnętrza, gdy wybierzemy ją w stylu pasującym do jego wystroju.

 

 

Kanapa z funkcją spania

Do sypialni czy pokoju dziecka świetnie nada się też kanapa z funkcją spania, na przykład kanapa przeznaczona do ustawienia w rogu.

 

Meble tego typu świetnie pasują także do małych przestrzeni, dlatego można zastosować je nawet wtedy, gdy do dyspozycji będzie niewiele wolnego miejsca.

 

Fotel z funkcją spania

Pod uwagę przy aranżacji małych wnętrz warto też wykorzystać fotele z funkcją spania. Są one inaczej określane jako amerykanka.

 

Takie meble będą doskonale pasowały do wielu wnętrz, na przykład można wybrać je do pokoju dziecka albo nastolatka czy też do gabinetu. Za pomocą fotela z funkcją rozkładania można stworzyć miejsce do snu przeznaczone dla jednej osoby.

kanapa

Kiedy warto kupić meble z funkcją spania?

Meble rozkładane, czyli wyposażone w funkcję spania to świetny wybór do wielu aranżacji. Doskonale nadają się one między innymi do salonów, pokojów dziecięcych i młodzieżowych czy domowych gabinetów.

 

Na zakup takiego mebla warto zdecydować się, gdy potrzebujemy przestrzeni do snu, na przykład mamy małą kawalerkę, w której nie można zastosować łóżka. To też trafiony pomysł, gdy pokój dziecka albo nastolatka jest zbyt mały, by ustawić w nim standardowe łóżko.

 

Również będzie ona kapitalnym wyborem wtedy, gdy często przyjmujemy gości, dlatego chcemy zapewnić im wygodną przestrzeń do snu bez konieczności stosowania dmuchanych materaców.